Google+ ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ ЗА НЕЗАКОННЕ ОБВИНУВАЧЕННЯ

ВІДШКОДУВАННЯ ШКОДИ ЗА НЕЗАКОННЕ ОБВИНУВАЧЕННЯ

Справа в тому, що ізраїльський бізнесмен, намагаючись стягнути завдані йому збитки через міжнародні судові інституції, гадаю, погано ознайомлений з нашими законами.

Так, статею 569-4 ЦК України встановлено, що права і обов’язки сторін за зобов’язаннями, які виникають внаслідок заподіяння шкоди, визначаються за законом країни, де мала місце дія чи інша обставина, що послужила підставою для вимоги про відшкодування шкоди. А це означає, що п. Меріт може вимагати відшкодування шкоди в порядку і на умовах, передбачених Законом України “Про порядок відшкодування шкоди, завданої громадянинові незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду” від 01.12.94 р. № 266/94-ВР.

Згідно ст. 3 вказаного Закону громадянин, участь якого в інкремінованих йому злочинах не доведена, має право на відшкодування:

- заробітку та інших грошових доходів;

- майна (конфіскованого або арештованого);

- штрафів та інших судових витрат;

- сум, сплачених у зв’язку з поданням юридичної допомоги;

- моральної шкоди.

Для визначення розміру та відшкодування шкоди п. Меріт протягом шести місяців після направлення йому повідомлення про закриття справи має право звернутися не до Кабміну України, а до того державного органу, який проводив попереднє розслідування та закрив справу, т.т. прокуратури. Цей орган в місячний термін з дня звернення громадянина повинен визначити розмір відшкодовуваної шкоди, про що винести відповідну постанову. У разі незгоди з винесеною постановою, її можна оскаржити до суду відповідно до положень цивільного процесуального законодавства України.

Відповідно до постанови КМ України “Про виділення коштів на відшкодування за судовими рішеннями збитків, заподіяних громадянам” від 09.08.99 р. № 1450 видатки на відшкодування збитків, заподіяних громадянам незаконними діями органів дізнання, попереднього слідства, прокуратури і суду, передбачено починаючи з 2000 року за рахунок коштів на утримання судів, Генеральної прокуратури, Служби безпеки, Міністерства внутрішніх справ, інших центральних органів виконавчої влади, незаконними діями яких були заподіяні збитки громадянам.

Враховуючи скудність коштів на утримання органів прокуратури, мало ймовірно, що з бюджету буде відшкодована і незначна частина від $300 млн. Але поживемо, побачимо...